Promienniki ciepła - zasady działania gazowych promienników

Gazowe promienniki ciepła są niezwykle chętnie wybieranym przez Polaków środkiem służącym ogrzewaniu konkretnych powierzchni. Można takie urządzenia zobaczyć w mieszkaniach, domach, fabrykach, magazynach, a nawet w kościołach i zabytkowych pomieszczeniach. Wobec takiej ogromnej popularności trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę sprawia, że zyskały one tak wielkie poparcie ze strony klientów z całego świata.

Po pierwsze ich prostota działania. Takie promienniki ciepła składają się ze specjalnego mechanizmu spalania, który doprowadza do bezpłomieniowego spalania się specjalnej mieszanki gazu i powietrza na powierzchni płyty ceramicznej. Ta płyta staje się czymś w rodzaju źródła energii, który w postaci promiennika emituje promienie podczerwone. Wszelkie spaliny są za pomocą wentylacji wydobywane z pomieszczenia.

Promienniki ciepła zużywają znacznie mniej gazu niż inne urządzenia grzewcze, a są przy tym nawet bardziej skuteczne. Wydzielane przez nie promienie podczerwone są absorbowane przez nas samych, dzięki czemu jest nam cieplej. Oprócz samego nagrzewania wybranej przez nas powierzchni, można je wykorzystać jako urządzenia do suszenia danych obiektów, zwłaszcza w przemyśle budowlanym.